Нові дослідження показують, що зріст людей істотно впливає на їхнє сприйняття життя. Так, низькорослі люди частіше повідомляють про проблеми із психічним і фізичним здоров‘ям, ніж люди середнього зросту. Також люди низького зросту частіше критикують поліклініки за неякісне медичне обслуговування. Результати досліджень датських вчених з цього питання опубліковані в журналі Clіnіcal Endocrіnology.
Учасники опитування заповнювали анкету, пов’язану зі здоров'ям і якістю життя HRQoL (health-related qualіty of lіfe).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 порад які спростять вам життяУ низькорослих людей (чоловіків нижче 162 см і жінок нижче 151 см) показники HRQoL були значно нижче, ніж у людей середнього зросту. Більш високий зріст позитивно позначався на емоціях і сприйнятті життя. При збільшенні зросту на 7 см для чоловіків і 6 см для жінок показник HRQoL збільшувався на 6,1%.
Низький зріст є наслідком генетичної схильності або може бути викликаний хворобами, наприклад дефіцитом гормону зросту. Лікування дітей з такими порушеннями може збільшити їхній зріст у дорослому житті на 4-10 см. Результати проведеного анкетування показали, що навіть невелике збільшення зросту призводить до поліпшення самопочуття в низькорослих людей.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як позбутись затяжної депресії.