Життя хворого депресією втрачає свої фарби і привабливість. Він нічого не хоче робити, все валиться з рук, він воліє лежати і ні з ким не спілкуватися. Правда іноді ознакою депресії може бути не туга «зелена», а тривожний стан хворого. Тоді він у розпачі кидається і часто ридає, чекаючи якогось нещастя для себе і близьких. Часом, схильний до депресій стає вразливою і ображеним, починає звинувачувати себе в якомусь проступку і зроблених помилках. Психічний розлад відгукується боями в серце. Хворі страждають головними болями, худнуть, у них часто трапляються запори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 порад проти осінньої депресіїВ першу чергу хворому слід приділити увагу і ставиться до нього в цей період з особливою дбайливістю. На жаль, це не завжди вдається зробити родичам і близьким, особливо при перших проявах розлади психіки. Страждаючого депресією часто починають дорікати в недбальстві і лінощах, а це лише погіршить стан хворого.
Глибока і затяжна депресія небезпечна можливою спробою хворого вчинити самогубство. Його переживання бувають настільки важкі, що деякі єдиним виходом з положення, що створилося, і позбавлення від нудьги вважають смерть. Такі думки, в тій чи іншій мірі, виникають у всіх схильних до тяжких депресій. Більшості все ж вдається контролювати себе, ну а деяким просто не вистачає сил зважитися на це.
Таким чином, позбутися від затяжної туги і депресії можна тільки звернувшись до фахівця. Однак до відвідин лікаря, полегшити душевний біль і поліпшити сон хворого можна за допомогою настойок кореня валеріани або пустирника, а також препаратами, що знімають надмірне занепокоєння.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
як побороти депресію самостійно.