"У людей, які не можуть дозволити собі регулярно харчуватися або споживати здорову їжу, більш ніж в два рази збільшується ризик розвитку діабету 2-го типу. Необхідність харчуватися дешевими, висококалорійними продуктами сприяє збільшенню ваги і ризику виникнення хронічних захворювань", - заявили, зокрема, автори публікації, співробітники школи громадської охорони здоров'я Далла Лана при Університеті Торонто.
Фахівці проаналізували дані національного обстеження стану здоров'я, що увібрали в себе інформацію за майже 12-річних спостережень за чоловіками і жінками старшими 18 років. Цей аналіз показав, що відсутність продовольчої безпеки в сім'ї (тобто, неможливість придбання здорових високоякісних продуктів) підвищувала ризик розвитку діабету в 2,4 рази, а при обліку ожиріння цей ризик зростав ще в 2 рази.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голодування провокує діабетДослідники відзначають, що люди, які живуть в бідних кварталах, не мають такого орієнтира, як безпека в харчуванні - вони споживають більше продуктів з низькою харчовою цінністю. Часте споживання фаст-фуду і перероблених харчових продуктів виявляється для них серйозним фактором появи ожиріння, діабету 2-го типу, високого рівня холестерину в крові.
Експерти в галузі харчування рекомендують для підтримки здоров'я регулярно вживати свіжі фрукти і овочі, знежирене молоко, нежирне м'ясо і продукти з низьким вмістом натрію. Вчені вважають, що покупка «правильних» продуктів повинна надаватися субсидія владою - це допоможе запобігти стрімкому зростанню захворюваності на діабет 2-го типу і ожирінню, яке спостерігається сьогодні. В іншому випадку нестача здорового продовольства все частіше буде відчуватися як значна соціальна і медична проблема.