Сучасна наука, за словами дослідників, не може надати по-справжньому ефективних проти бактерій ліків, повідомляє Хроніка.інфо з посиланням на UkrHealth.
"Відсутність можливостей по розробці антибіотиків нового покоління призведе до того, що супербактеріі вже до 2050 року стануть причиною смерті більше 10 мільйонів дюдей", - поділилися сумним прогнозом наукові експерти з Управління біомедичних досліджень в США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким міфам про бактерії вірити не варто?За їхніми словами, не дивлячись на зусилля і фінансові вкладення, провідні фармацевтичні компанії не в змозі виготовити необхідних для знищення супербактерій препаратів. Вчені відзначають, що сьогодні відомі не більше 12 ефективних антибіотиків, в той час як чисельність різних типів супербактерій наближається до декількох тисяч.
У США на сьогоднішній день статистика така: щорічно стійкими до антибіотиків бактеріями заражається не менше 2 мільйонів осіб, а 23 000 вмирають від наслідків, пов'язаних з таким зараженням. Мікробіологи вважають, що, можливо, медицині варто повернутися до тих антибіотиків, якими лікували пацієнтів останні 50 років і доопрацювати їх.