Брак фізичних навантажень збільшує ризик розвитку хвороби Паркінсона у чоловіків, як встановили науковці.
Чоловіки, які не приділяють достатньої уваги фізичній активності представники частіше стикаються з хворобою Паркінсона в якийсь період свого життя, як показало системне дослідження. Його висновки дозволяють припустити, що навіть помірні фізичні навантаження є ефективним інструментом профілактики невиліковної неврологічної недуги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітамін, який захистить від хвороби ПаркінсонаНагадаємо, що хвороба Паркінсона - це друге найбільш поширене нейродегенеративне захворювання у людей похилого віку після хвороби Альцгеймера. Недуга характеризується поступовою втратою м'язового контролю, часто супроводжується і когнітивним дефіцитом.
Точні причини хвороби Паркінсона поки невідомі вченим, але вважається, що до неї призводить комбінація генетичних і зовнішніх чинників ризику. За останні 20 років одразу кілька великих досліджень зосередилися на вивченні факторів способу життя на кшталт фізичних навантажень в справі розвитку хвороби Паркінсона. Відомо, що фізична активність знижує небезпеку цілого ряду недуг, включаючи серцево-судинні хвороби і діабет, проте до останнього часу в розпорядженні науки не було вичерпного обсягу інформації про вплив спорту на ризик розвитку хвороби Паркінсона.
І ось в ході нового системного метааналізу вдалося зібрати дані попередніх досліджень, які показали чіткий зв'язок між фізичною активністю і хворобою Паркінсона. В цілому вчені оцінювали вплив фізичних навантажень на здоров'я понад півмільйона людей, включаючи понад 2 000 жертв хвороби Паркінсона, протягом 12 років. Зв'язок між навантаженнями і хворобою був підтверджений, а фізична активність знижувала ризик хвороби Паркінсона на 29% в порівнянні з тими, хто взагалі не приділяв уваги спорту.