Чи зможуть вчені перетворювати думки в мову? У безлічі паралізованих пацієнтів з'явилася надія, адже дослідники розробили імпланти, що зчитують внутрішній голос мозку.
Вчені все ближче підходять до створення методу перекладу думок паралізованих і нездатних розмовляти пацієнтів в слова, вимовлені комп'ютером. Технологія може стати мостом між свідомістю і тілом, зруйнованим травмами або хворобами. Подібні містки вже шикуються для управління штучними кінцівками у людей, які пройшли через ампутацію. Сьогодні вони можуть управляти протезами рук і навіть рухами штучних пальців просто силою думки, адже вони це робили з нормальними кінцівками. Біонічні очі повертають зір сліпим, а равликів імпланти дозволяють глухим знову чути.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як ефективно тренувати мозок?Однак, процес відновлення мови стикається з деякими начебто непереборними перешкодами і як і раніше залишається сюжетом для науково-фантастичних творів. Можливості цієї технології чомусь відносять до псевдонауки телепатії. Однак, амбітні вчені вже знаходяться на порозі створення імплантів, які стануть інтерфейсом мозку-комп'ютера. Ці імпланти зможуть транслювати голос з голови пацієнта, який втратив дар мовлення. Наприклад, дослідники з Колумбійського університету використовують на добровольцях електроди, що зчитують з їх мозку електричні мовні імпульси. Їх можна транслювати і перетворювати в мову.
Процеси мови і слуху зосереджені в центрі Брока, який відповідає за голос і внутрішнє вухо. Область Верніке контролює вибір слів. Вчені сподіваються, що за рахунок електронного прослуховування найінтимніших діалогів мозку вони навчаться переводити ці електричні сигнали в слова для зовнішнього світу за допомогою комп'ютера.