Алкоголізм часто виникає саме в холодному кліматі. Детальніше - читайте у "Країні здоров'я".
У холодному кліматі люди п'ють більше алкоголю
Алкоголь відомий своєю властивістю "зігрівати" людину - цей ефект виникає завдяки тому, що він прискорює кровообіг. Вчені заявили, що багато в чому з цієї причини в умовах холодного клімату люди починають значно частіше вживати спиртне, і ця звичка сприяє розвитку справжнього алкоголізму.
Група міжнародних вчених з Іспанії, Сполучених Штатів і Мексики виступила з концепцією про те, що розвиток алкоголізму може бути пов'язаний з кліматичними умовами. На думку науковців, алкоголізм часто виникає в холодному кліматі, про це пише журнал Hepatology.
"Люди, які проживають в холодному кліматі, схильні до частого вживання алкоголю, в той час як серед населення теплих регіонів рівень споживання алкоголю помітно нижче", - розповіли фахівці про виявлену ними закономірність.
Перш ніж прийти до такого висновку, вчені проаналізували дані про рівень споживання алкоголю в 193 державах, після чого і співвіднесли їх з кліматом в цих країнах, пише Hepatology. Дослідження питання показало, що саме в холодному кліматі нерідко виникає алкоголізм - в холодних країнах, наприклад, часто фіксували випадки алкогольної залежності і пов'язаного з нею цирозу печінки.
Алкоголь в умовах холоду віддають перевагу в якості зігріваючого засобу. Крім того, з його допомогою багато людей борються з нудьгою і емоційними проблемами, які часто виникають в холодному кліматі через нестачу сонячного світла і тепла. Фахівці відзначили, що "через погану погоду зростає ризик виникнення психологічних проблем, таких як стрес і депресія". Це сприяє і зростанню потреби у використанні антидепресантів.