При виконанні ролі активність мозку актора змінюється - вона починає знижуватись. Особливо помітний цей процес в лобових долях мозку, заявили канадські вчені. Іншими словами, граючи якогось персонажа актор перестає бути собою, перевтілюючись в чужака не тільки зовні за допомогою гриму - він фізично, на рівні мислення стає фактично іншою людиною.
Перш ніж прийти до такої думки, вчені експериментували з групою професійних акторів, які грають за системою Станіславського. З цими людьми проводили кілька сеансів-зустрічей, з яких тільки в одному випадку вони могли вести себе природно і бути самими собою. В інших випадках актори входили в образ. Так, наприклад, на одному з них вони зображували іноземців, а під час ще однієї зустрічі відповідали один за одного на поставлені питання. Також був сеанс, коли актори повинні були вести себе, в залежності від статі, як герої шекспірівської драми Ромео і Джульєтта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біполярний розлад може прискорити процеси старінняКоли актори зображували пропоновані їм типажі, вчені спілкувалися з ними. Актори повинні були підтримувати це спілкування, не виходячи з образів. Активність їхнього мозку в цей момент сканувалася МРТ. Результати обстеження показали, що акторська гра змінює роботу мозку людей.
Зокрема, з'ясувалося, що при перевтіленні у артистів активізується предклинння - ділянка тім'яної частки, пов'язана з самосвідомістю і концентрацією уваги на інших речах. В інших зонах мозку активність, навпаки, зменшувалась.
"Актори повинні виконувати роль іншої людини і одночасно оцінювати себе і партнерів з боку - в результаті їх свідомість буквально роздвоюється", - розповіли про цей ефект вчені.