Вчені з США, що представляють дитячу лікарню Філадельфії, експериментували на щурах, пересаджуючи їм кишкові бактерії. В результаті такої трансплантації стійкість щурів до стресу і депресивних розладів змінювалася. Про цю роботу докладніше розповідає Science Daily.
Спочатку вчені визначали, які з відібраних для дослідів щурів були уразливі, а які - стійкі до стресу. Потім у всіх тварин були досліджені фекальні мікробіоми. Стало зрозуміло, що особини, які були уразливі перед впливом стресу, мали підвищений вміст певних груп бактерій, включаючи Clostridia.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти можуть викликати рак кишечника?Після цього зразки калу гризунів з різним ступенем стійкості до стресу були пересаджені щурам, які не відчували вплив стресу. В результаті дослідники виявили: ті тварини, яким були пересаджені фекалії з кишковими бактеріями вразливих перед стресом гризунів, починали частіше проявляти депресивну поведінку, а в їх мозку виникали ті ж біомаркери запалення, які виявлялися і в мозку щурів, погано переносили стрес. У свою чергу пересадка фекалій від тварин, спочатку стійких до стресу, що не позначалася на поведінці і фізіології реципієнтів.
"Депресивна поведінка в значній мірі залежить від складу симбіотичних мікроорганізмів кишечника", - такий висновок був зроблений в результаті авторами проекту.