Фахівці зі шведського університету займалися дослідженням геномів 50 тисяч однояйцевих і гетерозиготних близнюків. У якийсь момент дослідження розгорнулося абсолютно в інший бік: вченим стало цікаво проаналізувати, як незначні мутації в ДНК близнюків здатні впливати на їхнє соціальне життя, наприклад, на бажання мати собак.
Близнюки, вивченням яких займалися вчені, виглядали відмінною групою для подібного вивчення. Справа в тому, що у однояйцевих близнюків геноми збігаються, а у гетерозиготних відрізняються. І якщо у бажання мати собаку є генетичне підстава, то це буде чітко помітно на прикладі двох типів близнюків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як собаки виявляють рак легень?Врезультаті з'ясувалося, що в ДНК дійсно існує "ген собаківництва". Причому генетичний вплив на бажання мати собаку виявилося досить сильним. Мутації в геномі збільшували бажання мати собаку в середньому на 50%. Потужний вплив генетика мала на жінок - у них бажання мати собаку посилювалося на 60%.
Поки вчені не можуть сказати, де саме знаходиться так званий "ген собаківництва". За словами дослідників, результати наукової роботи їх вкрай здивували. У той же час, це відкриває нові простори для подальших досліджень. Зараз вчені мають намір вивчити, як схильність мати собаку могла вплинути на людей в минулому - в процесі еволюції. Дослідження будуть продовжені.