Але недавнє дослідження показало, що 25% медитують зіткнулися з негативними психологічними наслідками.
Спільне дослідження вчених з Великобританії, Німеччини та Словенії дозволило засумніватися в універсальній користі практики медитації для здоров'я людини. Є точка зору, підтримана деякими вченими, про те, що медитація - це потужний засіб для досягнення релаксації і боротьби з проявами стресу. Дослідження, які показували, що регулярно медитують люди знижували рівень тривожності і панічних розладів, позбавлялися від страхів перед важкими хворобами, зменшували показники робочого стресу і навіть досягали сексуальної гармонії. Все це сприяло великому поширенню практики медитації серед мільйонів людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медитація понижує тискІ ось тепер дослідники провели опитування 1 232 людей, які медитували не менше двох місяців. Одне з питань звучало так: "Коли-небудь ви стикалися з особливо неприємними переживаннями, включаючи тривожні розлади, страхи, негативні емоції чи думки тощо, які могли бути викликані практикою медитації?". Ствердно, на нього відповіли в середньому 25% учасників опитування. При цьому чоловіки частіше давали ствердну відповідь на це питання, ніж жінки - співвідношення склало 28,5% проти 23%.
Найчастіше медитація викликала негативні переживання і у тих, хто не мав будь-яких виражених релігійних уподобань. Цікаво, що медитація також частіше сприймалася негативно серед тих, хто вирушав у спеціальні ретріти для здійснення цієї практики, ніж серед тих, хто ніколи подібних поїздок не робив. Відзначимо, що науці майже нічого не відомо про психічні проблеми, пов'язані з практикою медитації.