Ще в 2018 році вчені провели дослідження в ході якого гризунам давали дуже жирну їжу. Після цього у піддослідних з'явилися ознаки апатії. Вони перебували в депресивному стані поки за допомогою антибіотиків стан мікрофлори тварин не привели до норми.
Вчені вирішили, що така психічна реакція викликана великою активністю однієї різновидів кишкових бактерій. Умовно позитивні представники мікрофлори викликають в організмі нейрохімічні зміни, які призводять до пасивного психічному стану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вага до вагітності впливає на ризик ускладнень під час пологівЩоб підтвердити або спростувати цю теорію, вчені стали вивчати процеси, які відбуваються в головному мозку людини. Ще до цього було виявлено, що депресія виникає як через дієти, так і через індивідуальний геном і схильність до ожиріння.
Було виявлено, що жири з їжі потрапляють в кровообіг, після чого накопичуються в гіпоталамусі (ділянці головного мозку). Вчені з'ясували, що відбуваються порушення в сигнальних шляхах, що і викликає депресію.
"Вперше ми наочно побачили, як великий вміст жирів впливають на психічний стан людини, - пояснює Джордж Бейлі, провідний автор дослідження.
Це пояснює той факт, що повні люди майже не реагують на антидепресанти, на відміну від худорлявих. Виходячи з отриманих даних, вчені планують створити нові антидепресанти, які зможуть допомогти людям, що страждають від ожиріння.