Багато людей, які п'ють є досить худими, і це не дивно, адже вживання алкоголю в більшості випадків призводить до повної відмови від їжі. Винятком в цьому випадку є хіба що пиво, оскільки від нього, навпаки, можна швидко набрати вагу. Вчені з'ясували, чому міцні спиртні напої таким чином позначаються на організмі людини і не дають йому набирати вагу.
Американські вчені з Університету Пенсільванії встановили, що спирт здатний впливати на мозок так само, як і їжа. Так, мозок сприймає спирт як їжу і вважає її джерелом калорій. Але початкові експерименти не дали точної відповіді на питання про те, як саме алкоголю вдається впливати на мозок таким чином, що він може підміняти собою їжу? На вирішення цього питання були спрямовані наступні експерименти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Алкоголь шкодить психічному здоров'ю людиниДослідникам вдалося встановити, що своєрідним "вимикачем" голоду є невеликий набір нервів в острівковій корі мозку. Ці нерви пов'язані з AgRP-нейронами, які знаходяться в так званому центрі голоду. Під час дослідів на мишах було виявлено, що при насиченні їжею області мозку, що відповідають за голод, відключаються, через що гризун відчуває себе ситим. Спирт теж придушував ці області мозку, але діяв безпосередньо, в той час як їжа використовувала «обхідні» шляхи. Також вдалося встановити, що спирт і їжа схожим чином впливають і на "центр задоволення".