Вчені з імперського коледжу Лондона розробили препарат, який заважає різним видам вірусу-шкідника проникати в клітини організму. Причому відкриття було зробленое випадково.
Під час експерименту хіміки шукали нові способи боротьби з плазмодієм - одноклітинним патогенних мікроорганізмом, що паразитує в тканинах людини. Вони намагалися за допомогою комп'ютерних симуляцій виявити всередині нього вразливі білкові молекули.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Застуда влітку: як лікувати?В результаті вчені виявили речовину IMP-72, яка активно контактувала ні з ферментами плазмодія, а з їх людськими аналогами.
Препарату вдалося блокувати роботу білків NMT-1 і NMT-2, які активізують застуду за допомогою зміцнення вірусних частинок усередині вже заражених клітин легенів. Таким чином вплив нової речовини запобігло зараження інших клітин.
Для більшої ефективності вчені підвищили силу дії IMP-72 в 100 тисяч разів. Роботу нової версії цієї речовини - IMP-1088 - успішно випробували на культурах ракових клітин, заражених популярними підвидами вірусу застуди. Тепер чекають дослідів на тваринах, а потім і на добровольцях.
При цьому вчені попереджають, що у ліків є ряд побічних ефектів.
"Їх можна приймати тільки в тому випадку, якщо ви хворієте справжньою застудою, а не чимось схожим, або ж можуть виникнути серйозні наслідки", - зазначив керівник дослідження Ед Тейт.
Застуда - одне з найпоширеніших захворювань. Універсальних ліків від нього до цих пір не вдавалося створити.