В основі тверджень наукових фахівців лежить вироблений в процесі еволюції механізм. Дослідники, що представляють Вітватерсрандський університет в Південній Африці і європейський комплекс ESRF у Франції, зацікавилися тим, що в стародавні часи деякі з травоїдних тварин (діціндонти Тріасового періоду), відрізнялися наявністю гострих ікол. Якщо гострі зуби у хижаків не викликали запитань, то травоїдні могли обійтися без них, так як їм краще мати плоскі зуби, необхідні для споживання рослинної їжі. Версія про наявність іклів для захисту від хижих тварин була відкинута.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індійському хлопчику видалили більше 500 зубівЕксперти прийшли до висновку: гострі ікла залучали протилежну стать. Зуби, як елемент, що дозволяє залучити самця або самку, "використовували" більше 250 мільйонів років тому ящери, можливі родичі сучасних ссавців, відомі як Choerosaurus dejageri. Фахівці вивчили форму щелепи і зубів тварин і виявили: ікла вони показували в період "боїв" з противниками за самку. Для того, щоб застосовувати загострені зуби в бою, ікла були слабкими.
Роль статевого відбору, що є окремим випадком природного, в еволюції протягом довгого часу недооцінювали. Певні зовнішні риси тварин мали здатність привертати увагу особи протилежної статі і сприймалося їм, як ознака краси і міцного здоров'я, підсумували вчені.