Однак вчені, які представили своє дослідження в журналі Environmental Science & Technology, повідомляють, що глобальне потепління може спровокувати розвиток вірусів, зробивши їх менш сприйнятливими до дезинфікуючих засобів і до хлору, в тому числі.
Команда створила чотири різні популяції ентеровірусу людини, інкубуючи зразки в озерній воді в колбах при температурі 10 і 30 градусів за Цельсієм, з імітацією сонячного світла або без нього.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глобальне потепління провокує нові хворобиПотім дослідники піддали віруси впливу тепла, імітуючи сонячне світло або присутність бактерій і виявили, що адаптовані до теплої воді віруси більш стійкі до теплової інактивації, ніж адаптовані до холодної води.
Між чотирма штамами не спостерігалося різниці в ступені їх інактивації при впливі імітованого сонячного світла або інших мікробів. При пересадці в прохолодну воду віруси, адаптовані до теплої, також залишалися активними довше, ніж штами, адаптовані до холодної. Крім того, вони краще витримували вплив хлору.