Кишкові мікроби, що передаються від самок мишей їхньому потомству або між мишами, які живуть разом, можуть впливати на кісткову масу тварин, йдеться в новому дослідженні.
Кишковий мікробіом
Результати показують, що лікування, яке змінює мікробіом кишечника, може допомогти поліпшити структуру кісток або лікувати стану, що ослабляють кістки, такі як остеопороз.
Вчені вивчали мишей, у яких були відсутні кишкові мікроби. Вони перенесли тваринам фекальний матеріал, що містить сегментовані нитчасті бактерії (SFB), які стимулюють руйнування кісток. Їх дослідження показали, що потомство мишей, які отримували SFB, було колонізувати цими бактеріями при народженні і мало гіршу кісткову структуру, ніж у мишей, у яких не було SFB.
Крім того, миші, які жили з іншими носіями SFB, протягом чотирьох тижнів були заражені бактеріями, і в результаті у них розвивалася найгірша кісткова структура.
"Зараз необхідні подальші дослідження, щоб визначити, чи правильно те ж саме по відношенню до людей", - розповідає старший автор, професор Роберто Пасіфіці. "Якщо це так, то можна було б розробити методи лікування, які змінюють мікробіом кишечника в ранньому віці, щоб забезпечити здорове зростання скелета".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен