Згідно з новим дослідженням JNeurosci, мозок музикантів має сильні структурні і функціональні зв'язки в порівнянні з мозком інших людей, незалежно від вроджених здібностей.
Мозок музикантів
Роки музичного навчання кардинально змінюють мозок. Меншість музикантів - Моцарт і Майкл Джексон в їх рядах - також володіють абсолютним слухом. Але залишається незрозумілим, як ця здатність впливає на мозок.
У найбільшій на сьогоднішній день вибірці Leipold et al. порівняв мізки професійних музикантів, деякі з абсолютним слухом, а деякі без, з не самими музикантами. На подив команди, не було сильних відмінностей між мозком музикантів з абсолютним слухом і без нього; замість цього абсолютний слух може формувати мозок більш тонкими способами.
У порівнянні з не музикантами обидва типи музикантів володіли сильнішим функціональним зв'язком - синхронізованою активністю ділянок мозку - в слухових ділянках обох півкуль мозку. У музикантів також були сильніші зв'язки білої речовини між слуховими ділянками і частками, які беруть участь в різних типах високорівневої обробки. Музиканти, які почали своє навчання в більш молодому віці, мали більш сильні структурні зв'язки, ніж музиканти більш пізнього віку.
Ці результати демонструють, як досвід формує мозок, особливо в ранньому віці, і як розвинені музичні навички представлені в нашому мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою