Фармацевтичний гігант AstraZeneca з'ясував, чому в окремих випадках після проведення щеплень їхнім препаратом у людей розвиваються смертельно небезпечні тромби.
Тромбоз після вакцинації
Виявляється, вакцина служить свого роду магнітом і притягує тромбоцити, які організм помилково сприймає як загрозу та атакує. Вчені вважають, що вирішили загадку тромбів, що рідко зустрічаються, після використання вакцини від компанії AstraZeneca, яка була розроблена Оксфордським університетом. Група міжнародних експертів, включаючи і представників фармацевтичного гіганта, підтверджує, що в дуже незначній кількості випадків (приблизно 1 на 100 000) вакцина може запустити ланцюгову реакцію, при якій організм плутає власні тромбоцити в крові з фрагментами вірусу.
Вважається, що виготовлена у Великій Британії вакцина врятувала близько мільйона життів від коронавірусу, саме її використали в цій країні на початку нинішнього року на старті масової вакцинації. Вакцина дозволила британцям стати найвакцинованішою країною західного світу. Але побоювання щодо тромбів призвели до заборони використання препарату особами молодшими за 40 років. Тому в цій групі людей активно застосовували вакцини від компанії Pfizer і Moderna. Також вакцину від AstraZeneca було заборонено у багатьох європейських країнах, а в Америці взагалі не придбали жодної її дози.
І ось тепер дослідники з Університету Кардіффа за завданням британського уряду встановили причини цього феномену тромбів. Виявляється, оболонка векторної вакцини (ослаблений вірус застуди), яка використовується для навчання клітин нейтралізувати коронавірус, іноді працює свого роду магнітом, який приваблює тромбоцити – білки у крові. І з ще невстановлених причин організм помилково сприймає ці тромбоцити як загрозу, виділяючи антитіла для боротьби з ними. Комбінація тромбоцитів та антитіл зчіплюється між собою, що формує небезпечні кров'яні згустки. У Великій Британії зафіксовано вже 426 подібних випадків. 73 із них закінчилися смертю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою