Дослідники Стенфордського університету та Китайського університету Гонконгу кажуть, що відчуття депресії чи самотності може зістарити нас швидше, ніж куріння. Про це вони заявили, склавши цифрову модель старіння, яка розкриває важливість психологічного здоров'я
Передчасне старіння
Біологічний вік ґрунтується на старінні функцій організму під впливом генетики, способу життя та інших факторів, кажуть експерти. Раніше дослідження припускали, що чим вищий біологічний вік, тим вищий ризик різних захворювань та ризик смерті. Тепер дослідники кажуть, що створили цифрову модель старіння, яка розкриває важливість психологічного здоров'я.
Дослідження показало, що психологічні чинники, такі як почуття нещастя чи самотності, додають до 165 року до біологічного віку людини.
Дані для дослідження було зібрано у 4846 дорослих у 2015 році в рамках програми China Health and Retirement. Вони включали 16 біомаркерів крові з рівнями холестерину та глюкози, стать учасників та інформацію, таку як їх кров'яний тиск, індекс маси тіла та показники функції легень. Потім команда порівняла хронологічний вік людей, передбачений моделлю, з фактичним віком. Результати показали різницю в середньому майже на 5,7 року більше або менше за справжній вік учасника.
Вчені стверджують, що турбота про своє психологічне здоров'я — це найбільший внесок, який може внести в сповільнення темпів старіння.
Команда також повідомляє, що люди, що палять, за прогнозами, будуть на 15 місяців старші, ніж їхні однолітки, а шлюб знижує біологічний вік приблизно на сім місяців. Крім того, прогнозується, що люди, які живуть у сільській місцевості, будуть майже на п'ять місяців старші за своїх міських однолітків.