Британські вчені виявили, що у людей похилого віку, які були в хорошому настрої в день вакцинації проти COVID-19, антитіла синтезувалися в більшій кількості протягом декількох тижнів у порівнянні з тими, хто мав поганий настрій.
Імунітет оптимістів
Експерти пояснюють це тим, що настрій безпосередньо впливає на імунітет через складні взаємозв’язки між нервовою, ендокринною та імунною системами організму. Складні механізми їхнього впливу показують, як настрій може вплинути на імунітет.
Стресори та гормональні зміни. Негативні емоції підвищують рівень гормону стресу кортизолу. Це може пригнічувати активність імунної системи та знижувати її здатність боротися з інфекціями.
Запальні процеси. Дослідження показують, що негативні емоції та стрес можуть спричинити запальний процес, який підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету та деяких видів раку.
Спосіб життя. Настрій може вплинути на спосіб життя. Так, при погіршенні самопочуття ми менше дбаємо про своє здоров’я, не дотримуємося правильного режиму харчування та не займаємося спортом. Все це може негативно зашкодити імунній системі.
Спілкування. Оптимісти схильні до широкого кола спілкування. Соціальна підтримка може знизити рівень стресу, що позитивно впливає на імунну систему.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі