Для нас позіхання вже стало настільки звичним, що ми навіть не звертаємо на нього увагу.
Існує кілька теорій про те, що змушує нас позіхати. І до однієї з них схиляється дедалі більше вчених. За цією теорією ми позіхаємо для вентиляції мозку. У недавній статті, опублікованій у Журналі Медичних Гіпотез, стверджується, що в процесі позіхання придаткові пазухи носа діють як ковальські міхи, охолоджуючи мозок повітрям, що вдихається. І якщо у вас закладений ніс, будьте готові часто позіхати.
Мозок, як будь-який комп'ютер, працює найкращим чином у прохолодній обстановці. І коли людина недосипає, температура мозку підвищується. Це пояснює, чому ми позіхаємо, коли хочемо спати.
Як відомо, позіхання заразливе. Люди взагалі схильні наслідувати один одного, але коли хтось один позіхає, нам дуже складно втриматися і не позіхнути «у відповідь».
Одного разу вчені провели експеримент, і доклали до голови випробуваного холодний компрес. Це практично повністю позбавило його необхідності позіхати. Цікаво, що більшість тварин позіхає. Собаки, кішки, гризуни, риби і навіть змії позіхають.
Ще однією теорією щодо позіхання є емоційна основа цього процесу. Вчені вважають, що часом людина позіхає, щоб приховати емоції, які вона не хоче демонструвати. Наприклад, роздратування, злість, тривогу та страх.
Саме через те, що позіхання може бути витлумачена оточуючими в негативному ключі, люди вважають за краще позіхаючи прикривати рота рукою.
А як часто позіхаєте ви? Діліться з нами у коментарях.