Це неприємне відчуття, наче у вас всередині живе дракон, здатне суттєво погіршити життя.
печія
Печія – це відчуття пекучого або палаючого болю в ділянці грудей, яке зазвичай піднімається до горла. Вона може виникати через неправильне травлення, а також через низку інших причин.
1. Одна з основних причин печії – рефлюкс кислоти. Коли ми їмо, їжа проходить через стравохід у шлунок. У нормальних умовах сфінктер, розташований між стравоходом та шлунком, надійно закривається після проходження їжі, щоб запобігти зворотному потоку вмісту шлунка в стравохід. Однак іноді цей сфінктер слабшає або не працює належним чином, і кислота зі шлунка піднімається стравохід. Це викликає подразнення та запалення слизової оболонки стравоходу, що і призводить до відчуття печії.
2. Харчові звички: вживання жирної, гострої, кислої або перченої їжі, а також надмірне споживання алкоголю, кави або шоколаду може сприяти подразненню стравоходу та виникненню печії.
3. Спосіб життя: ожиріння, куріння, сидячий спосіб життя і неправильне становище тіла після їжі (наприклад, що лежить на спині) також можуть сприяти виникненню печії.
4. Вагітність: печія часто зустрічається у вагітних жінок через зміни, що відбуваються в організмі під час вагітності, у тому числі через збільшення тиску на шлунок.
5. Ліки: деякі ліки, такі як некстатин, аспірин, деякі антибіотики та препарати для зниження артеріального тиску можуть викликати печію у деяких людей.
Наскільки часто у вас буває печія? Діліться у коментарях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що відчуває дитина, яку не люблять?
Чому треба носити дітей на руках частіше?
Жульєн у булці: смачний рецепт
Швейцарські голубці: рецепт оригінальної страви
Рекомендуємо прочитати:
Коментарі користувачів
#1. Алла . Дата:16.04.2025 - 16:19
Після важкої їжі намагаюсь їсти щось легке: банан, кисіль, нежирне печене м'ясо. Але як тільки з’являється печія — одразу приймаю Гастритол. Його дія м’яка, але потужна. Важливо, що він не просто знімає симптоми, а допомагає відновити травлення.