Ми часто чуємо від лікарів, що варто робити щеплення. Але як довго вони залишаються ефективними?
щеплення
Імунізація - процес, націлений на придбання людиною імунітету проти поширених інфекцій та поява в організму здатності чинити опір впливу інфекційних агентів. Для вакцинації населення застосовуються вакцини, затверджені Всесвітньою організацією охорони здоров'я, а також Міністерством охорони здоров'я.
Суть імунізації полягає у введенні в організм вакцини у вигляді ослаблених або вбитих мікробів з метою провокації реакції у відповідь з боку імунітету. Зіткнувшись із ослабленою патогенною мікрофлорою, організм починає активно виробляти антитіла, які згодом і відіграватимуть роль захисного щита при зіткненні з хвороботворними мікробами в умовах реального життя.
Через який час організм стає несприйнятливим до інфекції внаслідок імунізації? Все залежить від того, який вид препарату був застосований фахівцем та з якою метою. Якщо була використана вакцина, несприйнятливість до інфекції з'явиться за кілька тижнів і зберігатиметься довгі роки.
Якщо ж була використана сироватка, імунітет з'явиться відразу після введення, оскільки у складі препарату є готові антитіла. Однак результат збережеться лише протягом наступних 6 тижнів. Після закінчення цього терміну імунна система втратить здатність чинити опір патологічній мікрофлорі.
А коли ви востаннє робили щеплення?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом