Вчені виявили зв'язок між відходом до сну та серцевими нападами та інсультом. Згідно з новим дослідженням, якщо постійно лягати спати з 10 до 11 години вечора, ризик серцевих захворювань знижується на 25%. Дослідження Університету Ексетера показало, що відхід до сну після опівночі може зашкодити серцю. За даними великого дослідження, звичка лягати спати в «золоту годину» з 22 до 23 години знижує ризик розвитку серцевих захворювань.
В рамках дослідження було проаналізовано дані понад 88 тисяч дорослих британців віком від 43 до 74 років. Учасники протягом тижня носили наручні трекери, які відстежували, у який час вони засинали та прокидалися, а також відповідали на питання щодо їхнього способу життя. Ці дані порівнювали з їхніми медичними записами за п'ять років, у яких докладно описувалися випадки серцевих захворювань, серцевих нападів, інсультів та серцевої недостатності.
Дослідження показало, що найнижчий рівень проблем із серцем виявився у тих, хто лягав спати з 22:00 до 22:59 щоночі. У людей, які лягали спати після опівночі, ймовірність розвитку серцевих захворювань була на 25% вищою. А лягати спати до 22:00 було пов'язано з підвищеним ризиком на 24%, тоді як у тих, хто спав з 23:00 до півночі, цей показник був на 12% вищим.
А коли ви засинаєте?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен