Заняття практичніше починати з бігу. Ця вправа є одним з кращих для початкового розігріву: воно дозволить привести м'язи в тонус і натякнути організму, що скоро чекають навантаження.
Досить 10-15 хвилин бігати зі зручною швидкістю. Після перших п'яти хвилин можна ускладнити завдання додатковими вправами, покликаними розворушити і злегка потягнути м'язи: розводьте руки, захльостуйте ноги, робіть невеликі стрибки.
Другий етап заняття - силові вправи. Не варто розуміти це як заняття зі штангою і гирями. Якщо хочете домогтися пластичності, варто працювати тільки з власною масою. Навантажувати потрібно ті частини тіла, яким належить подальша розтяжка: робіть присідання для ніг, нахили для спини, віджимання для корпусу в цілому і скручування корпусу для преса.
Після того як м'язи розігріті і навантажені, можна приступати до роботи над пластикою і гнучкістю. Знадобиться просторе приміщення і фантазія - на даному етапі ви повинні багато і різноманітно рухатися.
Прийміть повний присід з опорою на руки і спробуйте пройти по залу "на чотирьох кінцівках", намагаючись зробити це максимально плавно. Згадайте повадки кішок або шимпанзе. Додавайте до ходьби перекиди, колеса та інші акробатичні елементи.
Ваша мета - позбутися ривків, незручностей і скутості. У кожен момент руху ви повинні зуміти зробити все що захочете, і зробити це елегантно. Відмінними прикладами є ушу і капоейра.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як розвинути гнучкість (ФОТО)Розтяжкою варто займатися тільки в кінці тренування, при максимально розроблених м'язах. Найбільш популярні види розтяжки - шпагат, нахили і скручування корпусу. Проте варто запастися набагато більшою кількістю вправ.
Найбільш ефективним є "пасивне" виконання, коли ви повністю розслабляєте м'язи, а основну роботу робить партнер. Кожне положення краще тримати без розгойдувань протягом хвилини, постійно збільшуючи натяг м'язів.
В останні п'ять секунд потрібно зробити сильний ривок і швидко прийняти розслаблену позу. Ривок повинен бути сильним в міру: фанатизм у цьому питанні чреватий травмами.