Жінки завжди відчувають досаду від того, що улюблена спідниця або штани раптом перестали застібатися, тому що ількість сантиметрів на талії і стегнах додалося. Особливо часто стикатися з такими метаморфозами доводиться після 40 років: саме в цьому віці у більшості представниць прекрасної статі відбувається уповільнення інтенсивності обміну речовин. Ці зміни починаються приблизно з 27-30 років, і всі невитрачені "ресурси" відкладаються у вигляді жирової тканини в області грудей, верхньої частини рук і стегон. А після 40 років зрадницькі зайві кілограми починають з'являтися не тільки в цих частинах тіла, але і на талії та животі.
Основна причина зайвої ваги жінок після 40 років
Основна причина збільшення у вазі після 40 років - дисбаланс статевих гормонів
Після 40 років відбуваються гормональні зміни .Основною причиною збільшень у вазі після 40 років стає зміна гормонального фону жінки. Незважаючи на звичний режим харчування, у неї все одно з'являються зайві кілограми, і боротися з ними, не змінюючи свій звичайний раціон, який раніше не призводило до появи надмірної ваги, стає все складніше з кожним роком. Статеві гормони безпосередньо впливають на накопичення жиру, апетит і обмін речовин.
Гормонами-винуватцями появи надмірної ваги після 40 років стає :етроген. Протягом менопаузи рівень цього статевого гормону швидко знижується, і це призводить до припинення овуляцій. Такий процес запускає в організмі своєрідний механізм захисту, і тіло жінки починає компенсувати недолік естрогену відкладенням жирової тканини, в якій міститься фермент ароматаза, здатна перетворювати віднайдені залозами андрогени в естроген. Жир, що відклався в тілі, стає своєрідним "депо" для поповнення запасів естрогену, і чим більший гормональний дисбаланс викликається віковими змінами, тим більша кількість жиру прагне відкласти організм.
Прогестерон.
Під час настання менопаузи знижується і рівень прогестерону. Таке зниження його рівня теж викликає поява симптомів гормонального дисбалансу (в т. ч. І збільшення маси тіла). Низький рівень прогестерону викликає затримку води в тканинах, і жінка протягом перших кількох місяців після початку менопаузи може помічати, що одяг і взуття стали тіснішими, а вранці обличчя стає кілька набряклим.
Тестостерон.
Цей статевий гормон сприяє активному нарощуванню м'язової маси тіла, і під час менопаузи відбувається зменшення його рівня. Такий стан викликає зниження тонусу і маси м'язів і уповільнення обміну речовин. В результаті калорії спалюються повільніше, а жирова тканина швидше накопичується в організмі.
Андрогени. При клімактеричних зміни в організмі жінки підвищується рівень чоловічих статевих гормонів - андрогенів. Саме ці гормони стимулюють вироблення жирової тканини в області живота і при значному дисбалансі призводять до розвитку ожиріння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі