1. Одяг. Зимовий одяг призначений не для того, щоб зігрівати ваше тіло, а для того, щоб не випускати то тепло, яке тіло виділяє. При цьому голова зовсім не є основним джерелом тепла, як це стверджували неодноразово, і тут відбувається точно така ж тепловіддача, як і в будь-який інший зоні тіла. Одягайтеся в декілька шарів для того, щоб звести процес втрати тепла до мінімуму.
2. Рух. Фізична активність викликає скорочення м'язів, розщеплення більшої кількості нутрієнтів і виділення тепла. Вона дозволяє трохи підвищити температуру тіла і зберегти її на належному показнику, але не слід переборщувати. Надлишкова фізична активність при великій кількості одягу може призвести до стрибка температури тіла, через що організм почне інтенсивно потіти, щоб охолодитися. А завдяки виділенню поту в зимовий час ми замерзаємо набагато швидше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно діяти при переохолодженні?3. Їжа. Прийом їжі призводить до інтенсивного виділення тепла організмом. Процес розщеплення інгредієнтів їжі незначно підвищує температуру тіла. Тому краще в найхолоднішу пору розділити добове харчування на п'ять-шість прийомів їжі протягом дня, а не на три традиційних. Намагайтеся при цьому не переїдати.
4. Приміщення. Як тільки ви опиняєтеся в теплому приміщенні (не важливо, чи йде мова про торговий центр, квартиру або офіс), знімайте верхній одяг. В іншому випадку організм знову почне посилено потіти, а як ми про це вже розповідали в другому пункті, це загрожує великими проблемами в холодну пору року.