Сині, рожеві, білі, фіолетові - сортів баклажанів чимало. Але пам'ятаємо - чим темніша шкірка, тим більший вміст антиоксидантів. А чим їх більше, і чим свіжіший овоч - тим корисніший.
Потрібно звертати увагу на плодоніжки - ось коли листочки, які охоплюють краєчок баклажана - зелені, не сухі, а плодоніжка ще практично в соку - ось такий баклажан є найсвіжішим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від яких хвороб захистять баклажани?Поверхня повинна бути гладенькою, але не слизькою. Також баклажан не повинен бути надто м'яким, великим і гірким, акцентує увагу лікар-дієтолог, Оксана Скиталінська: "Він може дуже сильно гірчити, так само як гірчить, наприклад, картопля. Це тому, що в ньому є речовина соланін. І ця речовина досить отруйна для людини, тому краще вибирати баклажани невеликого розміру, тоненькі, сині".
Але якщо вже придбали великі плоди - не розчаровуйтеся. Гіркоти легко позбутися. Баклажан слід вимочити в воді. Але звичайно перед цією процедурою овоч або ягоду, саме так баклажан називають вчені, потрібно порізати. А тепер замочуємо на півгодини. І вся гіркота піде у воду. Є й інші способи.
Можна розрізати овочі, посолити і почекати деякий час. На поверхні ви побачите водяні крапельки. Їх потрібно змити і гіркота зникне. Можна трошки приварити баклажани і злегка відтиснути.
Але пам'ятайте - під час приготування солити баклажани не варто, вони і так містять чимало солі. Олії також кладемо трохи, інакше овоч стане жирним і перестане діяти, як детокс-продукт. Якщо з олією не переборщити, то баклажани насправді дуже низькокалорійні. І дуже корисні, особливо для жінок, яким за сорок.
І пам'ятайте, баклажани варто вживати в сезон невеликими порціями щодня. А поєднувати їх найкраще з травами та іншими овочами.