Бажання поспати створюється мозком через декілька можливих причин
Чому хочеться спати: п'ять причин сонливості
Втома. Сама банальна причина. До вечора організм починає відчувати втому і посилати сигнали у вигляді позіхання. Після якісного сну втома проходить, проте важливо дотримуватися «гігієни сну»: за годину до сну перестати піддавати очі світлу екранів, провітрити приміщення і приглушити світло. Сон має тривати 7-8 годин.
Стрес. Нервовий стан часто призводить до безсоння або тривожного сну. Недолік сну приводить до перевтоми і інших ускладнень. У такому випадку рекомендується звернутися до психотерапевта, який зможе призначити терапію.
Захворювання. Багато порушень роботи організму проявляються у вигляді підвищеної сонливості. До таких захворювань можна віднести цукровий діабет, збої в ендокринній системі і в роботі залоз внутрішньої секреції, печінки, нирок, а також розвитку вірусних інфекцій.
Лікувальні препарати. Багато хто знає, що транквілізатори і нейролептики викликають сонливість. Однак схожий ефект можуть надавати і засоби від кашлю, анальгетики, гормональні контрацептиви, а також багато ліків від хвороб серця і судин.
Малорухливий спосіб життя. Недостатня фізична активність призводить до відчуття втоми. Якщо у вас сидяча робота, то необхідно не забувати робити розминку, щоб розігнати кров і поліпшити роботу мозку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска