Доброю інформацією поділився керівник Центру медицини сну Олександр Калінкін.
Він повідомив, що під час сну, який припадає на першу половину ночі, в мозку людини відбувається пік вироблення соматотропного гормону, який називають ще «гормоном росту». Також він підвищується при фізичних навантаженнях і голодуванні, а ось відразу після прийому їжі його концентрація падає.
До речі, соматотропін є анаболіком, і це оцінили культуристи. Вони напрацьовують у поті чола собі цей чудо-гормон, який, крім іншого, виконує функції зростання м'язової маси і руйнування жиру.
Якщо людина спить добре і у неї настає глибокий сон, починає максимально вироблятися цей гормон. Виходить, можна дійсно худнути уві сні, але за однієї умови:
«Якщо людина щільно поїла на ніч, якщо він не займається фізичною активністю, якщо він погано спить, якщо у нього є апное сну (зупинка дихання), то порушується вироблення цього гормону. І у дорослих це сприяє ожирінню, а у дітей веде до порушення фізичного розвитку », - звернув увагу вчений-сомнолог.
Щоб організм встиг виробити цей самий гормон - «похудін» і отримав повноцінний відпочинок, спати треба лягати до 12 години ночі, а вставати близько 7 ранку. Хорошому сну також сприяє навколишнє середовище. Оптимальна температура в спальні, якщо користуєтеся ковдрою, 19 - 21 градус, якщо спите розкритими, то в районі 28 градусів.