Багато хто впевнений: щоб схуднути, досить дотримуватися балансу між правильним харчуванням і фізичною активністю. Але дослідження показують, що і це не найголовніше.
Крім дієти і способу життя, на вагу впливають гормони: лептин, грелін, трийодтиронін (Т3), кортизол, естроген і тестостерон. Одні відповідають за апетит, інші за відкладення жиру, і від того, як вони себе ведуть, залежить індекс маси тіла.
6 гормонів, які впливають на вашу вагу:
Лептин. Коли мозок отримує достатньо лептину, то думає, що ситий, і запускається процес спалювання жиру. Вчені вважають, що у багатьох людей цей зв'язок порушений, і організм помилково намагається зберегти жир. Щоб запустити цей ланцюжок, їжте більше білка і клітковини, відмовтеся від оброблених продуктів і цукру. Займайтеся фізичною активністю і добре спіть.
Грелін. Повідомляє мозку про почуття голоду. Вважається, що цей гормон не сприяє ожирінню, але його неправильні сигнали можуть спонукати їсти, навіть коли не голодні, що призводить до збільшення ваги. Кращий спосіб боротьби з активністю греліну - достатній сон.
Трийодтиронін або Т3. Виробляється щитовидною залозою і допомагає контролювати використання організмом жиру. Низький рівень T3 може бути ознакою гіпотиреозу, який, крім іншого, викликає збільшення ваги.
Кортизол. Гормон стресу кортизол підвищує апетит. У підсумку ви їсте більше, щоб впоратися зі стресом. Це допомагає пояснити, чому люди з високим рівнем хронічного стресу частіше страждають через зайву вагу.
Естроген. Жіночий гормон виробляється в жирових клітинах, особливо в вісцеральному жирі навколо живота, в тому числі і у чоловіків. У жінок переважання естрогену під час менопаузи сприяє збільшенню ваги.
Тестостерон. Чоловічий статевий гормон є і у жінок, але менше. Високий рівень тестостерону допомагає схуднути і підтримувати вагу в нормі.