Правильне схуднення
Дієтологи не втомлюються повторювати, що дуже швидко позбавлятися ненависних кілограмів (більше, ніж по 2 кг на місяць) – це не просто шкідливо, але небезпечно для здоров'я. Часто такий підхід дає зворотний ефект: скинуті кілограми повертаються (іноді з парою-трійкою «бонусних»). Тому найкраща стратегія – худнути повільно, але без екстремальних дієт та обмежень.
Які продукти потрібно їсти менше, щоб схуднути?
За словами дієтолога Ігоря Манишина, насамперед слід відмовитися від рафінованих та продуктів, що пройшли переробку, солодощів, фастфуду та напівфабрикатів.
– Власне, із раціону їх можна виключати не лише заради зниження ваги, а й просто із турботи про здоров'я. Вони затримують в організмі рідину, дестабілізують рівень глюкози та інсуліну в крові та згубно впливають на здоров'я серця, – стверджує фахівець.
Які продукти повинні бути присутніми в раціоні людини, що худне
Незважаючи на ваші цілі, харчування у будь-якому випадку має бути повноцінним та різноманітним. Головне, пам'ятайте: необов'язково виключати з раціону все, крім вареної курки, гречки та зелених овочів. Це також погано для тіла, як і строга дієта: від нестачі поживних речовин організм перейде в режим запасання (оскільки будь-яку строгу дієту сприймає як потенційну небезпеку повного голоду), і тоді вага точно не рушить з місця.
Не варто прощатися назавжди з вуглеводами: вони, поряд з жирами і білками, необхідні нашому організму для нормальної роботи. А ось від виробів із білого борошна можна й відмовитися.
– Обмежте випічку та цукор, замінивши їх на корисніші джерела вуглеводів, наприклад, цільнозернові крупи (особливо бурий рис та кіноа). Жири обмежувати теж не варто: поліненасичені жирні кислоти (вони містяться, наприклад, в оливковій олії, рибі та авокадо) не лише не стануть причиною збільшення ваги, а й можуть допомогти швидше схуднути, – каже дієтолог.