Лікар функціональної діагностики Рашид Сонгуров розповів, чим небезпечна тахікардія
Що буде, якщо ви захворієте на тахікардію і не станете її лікувати
Лікар підкреслив, що тахікардія, або прискорення серцебиття, — не самостійне захворювання, а наслідок аритмії чи інших захворювань. Тахікардія небезпечна тим, що при цьому стані порушується нормальна робота серця: коли скорочення серця стають неритмічними, змінюють свою частоту або повноту, шлуночки серця не встигають до кінця наповнитися кров'ю, кров не насичується киснем у необхідному обсязі, внаслідок чого кисневий голод починають відчувати всі внутрішні органи. І зустрічається цей стан у будь-якому віці.
Сонгуров пояснив, що за такого стану серце починає прискорено працювати, не відпочиває і швидко зношується. Крім того, тахікардія може спровокувати набряк легень - коли в легеневих венах тиск піднімається до критичного рівня, а в легеневій тканині підвищується вміст рідини. Також одним із небезпечних для життя наслідків може стати інфаркт мозку – порушення кровопостачання органу через закупорювання просвіту судини тромбом.
Як профілактику тахікардії експерт порадив займатися спортом, скоротити вживання кави, алкоголю, не курити. Обов'язково дотримуватись правильного режиму дня та повноцінно відпочивати.
«Тахікардія, або прискорення серцебиття, — збільшення частоти серцевих скорочень (ЧСС) понад 90–100 ударів за хвилину. Сама по собі тахікардія не самостійне захворювання, а симптом, що відноситься до аритмії або інших захворювань. При цьому тахікардія здатна призвести до тяжких наслідків як за періодичних нападів, так і за постійної присутності», — пояснив лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?