Останнім часом дефіцит заліза став поширеною проблемою серед населення. Від залізодефіциту страждає чи не половина населення, причому багато хто про це навіть не здогадується.
Причини дефіциту заліза в організмі
Заліза може не вистачати з різних причин. Наприклад, коли людина багато його втрачає, і баланс стає негативним. Зазвичай ми отримуємо 10-20 мг цього елемента з їжею та стільки ж витрачаємо. Якщо йдемо в мінус, то беремо залізо у кредит.
Використовуючи заліза більше, ніж його надійшло з їжею, організм починає брати його із внутрішніх запасів. Але тут більше про показники феритину (депо заліза). Сьогодні поговоримо все ж таки про залізо.
Однією з найчастіших причин його дефіциту є крововтрати. Наприклад, ми можемо втрачати кров і разом із нею залізо, отримуючи різні травми.
Іноді цих крововтрат ми не бачимо, тому що вони проходять приховано, наприклад, може кровити в кишечнику. Складність у цьому, що навіть аналіз крові може не показати такі процеси.
Жінки втрачають залізо під час меснтруації, особливо якщо вони дуже рясні. У проміжках між циклами організм іноді навіть не встигає поповнити ці втрати.
Якщо є проблеми з кишечником, періодично турбують болі, важливо тримати на контролі шлунок і перевіряти шлунково-кишковий тракт. Можливо, мають місце ерозії, виразки. Вони можуть стати причиною крововтрат.
Геморой також є фактором ризику. Хороша новина в тому, що всі ці фактори можна усунути, якщо вчасно зайнятися вирішенням проблеми.
Тому, якщо проблема залізодефіциту для вас актуальна, не відкладайте її рішення на потім і постарайтеся якнайшвидше встановити причину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?