Після 60 років організм сильно змінюється, і це позначається на зовнішності. Крім того, є звички, які можуть лише прискорити старіння. Про них розповів Шон Марчезе, медбрат у Центрі мезотеліоми з більш ніж 15-річним досвідом догляду за пацієнтами
П'ять найшкідливіших для здоров'я звичок після 60 років
Після 60 років особливо важливо стежити за своїм здоров'ям та самопочуттям, каже медбрат Шон Марчезе. Наприклад, у цьому віці різні зміни, пов'язані з обміном речовин або травленням, можуть виявитися ознаками раку кишечника або черевної порожнини, а зниження когнітивних здібностей може вказувати на хворобу Альцгеймера. Але які звички в 60+ років найгірше впливають на здоров'я людини?
Думати, що депресія при старінні – це нормально. Вчені стверджують, що приблизно 33 відсотки людей, яким 60+ років, почуваються щасливішими, ніж ті, кому 30 і більше років. Якщо ви відчуваєте занепокоєння або у вас є ознаки депресії, зверніться до фахівця.
Відмовлятися від занять спортом. У віці 60+ є велика кількість занять, які допоможуть зміцнити серце, покращити когнітивні здібності та обмін речовин. Це може бути навіть проста ходьба у басейні. Фахівці радять людям, яким 65 років або більше, на тиждень приділяти тренуванням середньої інтенсивності 150 хвилин на тиждень (або півгодини на день протягом п'яти днів) або замінити їх на високоінтенсивні тренування, але займатися потрібно буде 75 хвилин на тиждень.
Не звертати уваги на зміни, що відбуваються зі шкірою. Після 60 років у людини більше шансів захворіти на рак шкіри, підхопити шкірні інфекції або зіткнутися з ускладненнями через пошкодження шкіри. Деякі ділянки на шкірі можуть бути сухими, а синці - з'являтися швидше і проходити довше.
Мало спати. Тим, кому 60+, все одно потрібно спати по 7-9 годин на добу. При цьому постарайтеся уникати денного сну.
Не ставити щеплення. З віком імунна система слабшає. Тому має сенс проходити вакцинацію від грипу та ставити спеціальні щеплення від оперізувального лишаю, пневмонії. Про те, які саме щеплення вам потрібні, дізнайтеся у свого лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки