Лікар-сомнолог Олена Колесниченко пояснила, як боротися з безсонням без вживання снодійного
Сомнолог пояснила, як боротися з безсонням без снодійного
Для боротьби з безсонням лікарка розділила роботу над собою на дві частини. Перше – це психологія. Психологічно людина часто не може заснути також із двох основних причин — через бажання контролювати сон та асоціативний ряд.
Бажання контролювати сон полягає в тому, що людина, коли вкладається в ліжко, думає, як важливо зараз заснути і як це погано виходить. У результаті подумки створюється проблема на грунті занепокоєння безсонням. Якщо виникають тривожні відчуття, підключається ще й гормон стресу — кортизол, і тоді починається не заспокоєння, а неспання.
Якщо ліжко асоціюється з безсонням, то людина, навіть якщо хоче спати, довго засинає, тому надмірний час, проведений у ліжку без сну, призводить до його фрагментації. Сон стає ще більш уривчастим і поверховим.
Щодо фізіології, для нормального сну лікар порекомендувала не пити каву у другій половині дня, відмовитися від куріння увечері перед сном.
«На жаль, при хронічному безсонні цих заходів буває недостатньо. Потрібні додаткові прийоми, що входять до структури когнітивно-поведінкової терапії», — пояснила сомнолог.