Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Ендометріоз

Категорія: 

Ендометріоз - захворювання, при якому відбувається доброякісне розростання тканини, подібної до ендометрію, за межами порожнини матки. Класифікація ендометріозу: генітальний - внутрішній (тіла матки) і зовнішній (шийки матки, піхви, ретроиервікальної ділянки, яєчників, маткових труб, очеревини, прямокишково-маткового заглиблення), екстрагенітальний - може уражувати будь-який орган або систему жіночого організму. Може бути декілька вогнищ ендометріозу, в яких протягом менструального циклу відбуваються фазні зміни.

Клініка ендометріозу


Прояви залежать від локалізації ендометріозу, який переважно спостерігається у жінок молодого віку і часто призводить до порушень менструальної та репродуктивної функцій. Основною ознакою, яку виявляють при захворюванні будь-якої локалізації, є тривкий інтенсивний біль, який з'являється в передменструапьний період і особливо посилюється під час менструації. Його характерна локалізація - низ живота, крижі. Поява болю пов'язана з накопиченням під час менструацій крові та секрету залоз в ендометріозних утворах. Виникає запальна реакція, утворюються спайки. Другим характерним симптомом ендометріозу є порушення менструальної функції, яке проявляється гіперполіменореєю і незначними темно-кров'янистими виділеннями в перед-1 постменструальний період.

Діагностика ендометріозу


Із додаткових методів діагностики використовують лапаро-, кольпо-, гістероскопію, гістеросальпінгографію, ультразвукове дослідження.

Лікування ендометріозу


Лікування проводить лікар-гінеколог. Вибір методу залежить від віку хворої й виразності клінічної симптоматики. Застосовують симптоматичні (кровоспинні, знеболювальні препарати) і гормональні засоби (нон-овлон, норколут, оксипрогестерону капронат, дановал, даназол, даноген). До операції вдаються за неможливості виключення пухлини яєчника, неефективності або протипоказаності гормонотерапії. Операцію бажано здійснити з допомогою лазерного скальпеля.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus