Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Гостра дихальна недостатність

Категорія: 

Розвивається при травмі грудної клітки, тромбоемболії легеневої артерії, сторонніх тілах бронхів, утопленні, комі, ботулізмі, міастенії, астматичному стані, бронхіоліті, зливних пневмоніях, ателектазі легені, фіброзуючому альвеоліті. При цих хворобах мають місце порушення центральної регуляції дихання, функціональна неповноцінність дихальних м'язів, бронхіальна обструкція, розлади в малому колі кровообігу, порушення обміну газів у альвеолах.

Клініка гострої дихальної недостатністіХарактерна прогресуюча задишка з переходом в ядуху. Хворий збуджений, з виразом страху на обличчі; поведінка його завжди адекватна стану. Він шукає зручну позицію, щоб включити в акт дихання міжреберні м'язи, діафрагму, м'язи черевного пресу і шиї. Шкіра з землистим відтінком. Спочатку спостерігаються синусова тахікардія, аритмія, підвищення артеріального тиску. В міру прогресування гіперкапнії шкіра набуває багряного кольору, з'являється ін'єкція склер і кон'юнктиви. Збудження змінюється сонливістю і судомами з гіперкапнічною (гіпоксичною) комою. В термінальній стадії знижується артеріальний тиск, тахікардія переходить в брадикардію. Гіперкапнічна кома затягується до кількох годин і найчастіше веде до смерті.

Лікування гострої дихальної недостатністіХворі підлягають обов'язковій госпіталізації санітарним транспортом в реанімаційне відділення або палату інтенсивної терапії. В першу чергу призначають медикаментозну терапію основного захворювання: великі дози антибіотиків при пневмонії, лікарські засоби для усунення астматичного статусу, тромболітичні засоби при тромбоемболії легеневої артерії тощо. Проводять кисневу терапію (зволожений кисень надходить крізь носові катетери зі швидкістю
З-6 л/хв). Хворим на бронхіальну обструкцію при неефективності дихальної гімнастики, вібраційного масажу і відхаркувальних засобів показана аспірація бронхіального вмісту. Наростання гіпоксії і гіперкапнії є показанням до застосування штучної вентиляції легень. Для компенсації дихального ацидозу призначають у вену 150-200 мл 5 % розчину натрію гідрокарбонату в поєднанні з інгаляцією кисню.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus