Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Карієс

Категорія: 

Карієс - патологічний процес, що виникає внаслідок по рушення функції деяких органів та систем організму і проявляється ураженням твердих тканин зубів з утворенням дефекту у вигляді порожнини. Карієс - найчастіше захворювання (страждають понад 93 % людей). Причини його розвитку вивчені недостатньо. Відомі деякі чинники сприяння розвиткові цього патологічного процесу, зокрема, низький вміст фтору у воді, нераціональне харчування, недостатня гігієна порожнини рота. Процес розпочинається з емалі. Вважають, що до її руйнування призводить порушення співвідношення мінеральних солей (кальцію, фтору, фосфору та ін), що входять до складу емалі, та її органічної основи. Деструктивний процес поширюється на підлеглу тканину зуба дентин Руйнування останнього при - зводить до утворення в зубі каріозної порожнини У випадках задавненого захворювання каріозна порожнина відділена від пульпи зуба тонким шаром м'якого дентину.

Клініка карієсу


Розрізняють чотири стадії розвитку карієсу початкову (поява на поверхні емалі жовтувато-білої, сірої або коричневої плями), поверхневу (дефект емалі), середню (дефект емалі й дентину) і стадію глибокого карієсу (руйнування емалі і майже всього зовнішнього шару дентину).

Лікування карієсу


Лікування карієсу є найефективнішим у початковій стадії розвитку захворювання. Його має проводити лікар-стоматолог- Профілактика. Повноцінне харчування, достатня гігієна порожнини рота, вживання води, 1 л якої містить не менше ніж 1 мг фтору. Важливе значення має санітарно-просвітня пропаганда, зокрема роз'яснення того, що карієс часто стає причиною виникнення патологічних процесів у різних органах та системах (захворювання кишок, серця, нирок, очей).
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus