Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Періодонтит хронічний

Категорія: 

Періодонтит хронічний є наслідком продуктивного запалення (гострого періодонтиту). Розрізняють гранулюючу, гранулематозну і фіброзну форми.

Клініка хронічного періодонтиту


Перебіг хронічного періодонтиту здебільшого безсимптомний, але при гранулююч ій формі нерідко спостерігається сильний біль, який супроводжується характерними ознаками гострого запалення періодонта. Ця форма дає ускладнення у вигляді нориць на яснах, твердому піднебінні, підборідді, шкірі (локалізація нориці залежить від причинного зуба і розташування його коренів). Інколи підшкірне скупчення грануляцій (підшкірна мігруюча гранульома) визначається як обмежене вибухання ціанотичної стоншеної шкіри, що нагадує новоутворення. На рентгенограмі хронічний гранулюючий періодонтит проявляється розрідженням кісткової тканини біля верхівки кореня зуба, яке не має чітких меж, тимчасом як при гранулематозному періодонтиті дефект кістки має округлу форму і чіткі контури, оскількі скупчення грануляційної тканини обмежене сполучною капсулою. Безсимптомний перебіг цієї форми періодонтиту може призвести до розвитку прикореневої кісти. Фіброзна форма хронічного періодонтиту характеризується розвитком у періодонті сполучної тканини. Перебіг також безсимптомний. На рентгенограмі періодонтальна щілина виглядає розширеною. Хронічний періодонтит може підтримувати інтоксикацію організму і бути причиною алергічних реакцій.

Лікування хронічного періодонтиту


Хронічні форми періодонтиту лікує стоматолог, використовуючи консервативні й хірургічні методи. За неможливості проведення спеціального лікування, насамперед хворих з обтяженим анамнезом, для яких наявність в організмі хронічних джерел інфекції та його алергізація є особливо небезпечними, зуб необхідно видалити.

Профілактика хронічного періодонтиту


Своєчасне лікування карієсу.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus