Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Рак тіла матки

Категорія: 

Рак тіла матки спостерігається переважно у віці 50-60 років. В Україні захворюваність становить 7,5 випадку на 100 тис. населення.
Рак тіла матки належить до гормонозалежних пухлин. При постійно підвищеній концентрації естрогенів у крові та збільшенні чутливості клітин ендометрію до них може виникнути його надмірна проліферація з перетворенням у ракову пухлину Важливе значення мають імунний стан організму, вірусна інфекція, генетичні чинники. Рак ендометрію є переважно екзофітною пухлиною, зрідка буває ендофітної і виразково-інфільтративної форми. Метастазування відбувається лімфогенним, іноді гематогенним шляхом (легені, печінка, мозок, кістки).

Клініка раку тіла матки


Безсимптомний рак матки діагностується рідко. Найчастіше хворі репродуктивного віку скаржаться на ациклічні маткові кровотечі (метрорагії). У жінок у менопаузі відзначаються кров'янисті чи водянисті виділення. Скарги на біль з'являються тільки у випадках задавненої хвороби.

Діагностика раку тіла матки


Діагностика грунтується на даних анамнезу, клінічної картини, гінекологічного дослідження. Додаткові методи дослідження використовують у такій послідовності: ультразвукове, цитологічне дослідження аспірату з порожнини матки, гістероскопія, роздільне вишкрібання слизової оболонки тіла і шийки матки.

Лікування раку тіла матки


Лікування хірургічне з наступною променевою терапією.

Профілактика раку тіла матки


Своєчасне лікування гіперпластичних процесів ендометрію та порушень менструального циклу.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus