Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Зоб ендемічний

Категорія: 

Зоб ендемічний - побільшення щитовидної залози, що трапляється у мешканців місцевостей з недостатнім вмістом йоду в довкіллі. Поза ендемічними місцевостями розвиткові спорадичного зоба сприяє відносна йодна недостатність внаслідок послабленого всмоктування йоду в кишках, порушення функції печінки.

Клініка зобу енднмічногоЗа формою розрізняють дифузний, вузловий та змішаний зоб, за функцією щитовидної залози - еутиреоїдний, гіпотиреоїдний, гіпертиреоїдний.

Виділяють такі ступені збільшення щитовидної залози:
0 - залоза не пальпується;
І - пальпується її перешийок;
II - щитовидна залоза помітна під час ковтання;
III - «товста шия», щитовидна залоза помітна без ковтання; форма шиї різко змінена, чітко видно контури зоба;
IV - зоб гігантських розмірів.

У разі значного збільшення щитовидної залози можуть відзначатися симптоми стискання, раптові напади кашлю. Зоб, як правило, еутиреощний. При підвищенні або зниженні функції щитовидної залози спостерігається відповідна клінічна картина.

Діагностика зобу енднмічногоДопомагають у діагностиці сканування, ультразвукове дослідження, радіойодіндикація щитовидної залози, визначення вмісту її гормонів у крові.

Лікування зобу енднмічногоЛікування проводять залежно від форми зоба та його функціонального різновиду. При дифузному еутирео'щному ендемічному зобі і вузловому еутирео'щному зобі призначають Л-тироксин (до 0,2 мг на добу). З метою профілактики в зонах зобної ендемії вживають йодовану сіль, продукти, іцо містять йод.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus