Дитяча агресія ділиться на три види: фізична, вербальна і маніпуляція дорослою людиною. Основне завдання батьків - допомогти малюкові зрозуміти свої почуття, адже дуже часто діти самі не розуміють, чому так реагують. Тобто, обов'язково потрібно проговорити проблему, пояснювати дитині чому вона злиться, чим це викликано. Наприклад, "ти злишся не тому, що мама погана, а тому що мама не дає тобі цукерку".
Однак, дуже часто самі батьки неправильно реагують на дитячу агресію, тим самим виховуючи в ньому неправильну модель поведінки в майбутньому. Найпоширенішими неправильними реакціями дорослих психолог називає такі: агресія у відповідь, ігнорування дитини і коли батьки піддаються на маніпуляції і поступаються дитині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитячі травми прискорюють старінняЯк реагувати правильно?
Якщо дитина б'ється, дуже важливо її зупинити. Наприклад, притиснути до себе і дочекатися, поки заспокоїться. Суть цього методу - показати, що дорослий сильніший, проте він не застосовує свою силу, у відповідь б'ючи малюка. Також можна дозволити випустити злість на неживий предмет, наприклад, дати їй подушку, нехай поб'є її.
Якщо дитина лається на батьків, важливо зупинити її, відразу ж застосувавши покарання, яке ви використовуєте в інших ситуаціях. Це не повинно бути фізичне покарання, але важливо, щоб дитина зрозуміла, що така поведінка в сім'ї не прийнятна. Крім того, коли малюк заспокоїться, важливо пояснити йому, що він зробив не так, і як слід проявляти свої емоції.
Якщо дитина використовує маніпуляцію, плаче і відмовляється робити щось, тут важливо не поступитися, але при цьому і не карати, оскільки покарання може тільки погіршити ситуацію. Розмовляйте з ним спокійно, але при цьому дайте зрозуміти, що ви налаштовані рішуче, і буде так, як сказали ви.