Однією з помилок людей 60 років і старших є невпорядкований прийом ліків.
Помилки після 60 років
Вживання лікарських препаратів у літньому віці слід обговорювати з лікарем, щоб той конкретизував порядок їхнього прийому. Неправильно вживані засоби можуть дати потрібного ефекту і навіть нашкодити організму.
В похилому віці люди часто не стежать, наскільки препарати поєднуються між собою. Коли ліки приймаються разом, вони можуть не поєднуватись чи послаблюватись чи погіршувати дію один одного.
Ще одна небезпечна помилка після 60 років – вживання якихось препаратів за порадою знайомих. Все, що стосується прийому ліків, має координуватися лікарем, покладатися на чиїсь рекомендації щодо цього питання неприпустимо. Самостійне скасування чи призначення будь-яких ліків, недотримання часу прийому цих препаратів для літньої людини може бути не просто неефективним, а іноді й коштуватиме життя.
Багато людей похилого віку починають тяжіти до малорухливості, що лікарі не заохочують. Надмірна фізична активність стосується небезпечних помилок після 60 років. Літні люди нерідко виявляють недоречний ентузіазм на своїй ділянці або дачі, намагаються більше встигнути в період доброго самопочуття, не хочуть враховувати фізіологію віку, боячись здаватися недужими. У цьому віці потрібно стежити за доречністю навантажень та не перевіряти організм на міцність.
Треба прагнути до балансу у всьому – у навантаженнях та харчуванні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
Салат з буряком і фетою «Багряний вінок» — рецепт для легкого святкового застілля