Сучасне покоління майже весь час проводить за ноутбуками чи смартфонами, а це погано впливає на шию.
вправи для шиї
Вага голови дорослої людини – 5-6 кг. Коли голова знаходиться у вертикальному положенні, і ми дивимося перед собою, саме така вага тисне на шию. Якщо нахилити голову трохи вперед, тиск на шию зросте вдвічі. Іншими словами, шия вже витримує вагу не в 5-6 кг, а в 12. Чим нижче нахиляється голова, тим сильніший тиск. 27 кг тисне на шию, коли голова опущена під кутом 60 градусів (коли ми згорбившись вдивляємося в екран смартфона, наблизившись до нього)!
Таким чином смартфон виробляє неправильну поставу. З активним використанням смартфонів по всьому світу невралгічні захворювання, що супроводжуються сильим головним болем, почастішали в рази.
Щоб впоратися з головним болем, потрібно вміти розслаблювати м'язи шиї.
Сядьте на стілець, коліна зігніть під кутом 90 градусів. Випряміть спину. Для цього розкрийте грудну клітку і тягніться лопатками вниз та до центру. Поперек тримайте без прогину. Тягніться маківкою вгору, ніби збираєтеся дістати нею до стелі, не встаючи при цьому зі стільця.
1. Нахиляйте голову до грудей, ліворуч-праворуч. 2. Потягніться підборіддям уперед, а потім потилицею назад. 3. Повільно крутіть плечі вперед, а потім назад. 4. Стисніть руки в замок на потилиці. Кілька секунд натискайте, кілька - відпочивайте. 5. Поставте кулаки під підборіддя – натискайте кілька секунд, кілька секунд відпочивайте. 6. Витягніть руки в сторони, тягніть плечі вниз і на видиху зведіть перед собою, вдихаючи - розведіть, постійно контролюючи, щоб плечі не піднімалися і не затискали шию.
Після таких вправ шия буде вам вдячна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як за поведінкою новонародженого зрозуміти, яким він буде в майбутньому?
Як зміцнити імунітет дитини натуральними способами?