Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Все, що потрібно знати про інфаркт міокарда

06:00, 17 Лют 2013 · Категорія: Лікування, Кров і судини · Переглядів 9780 · 

Класична картина інфаркту міокарда - раптовий сильний ріжучий біль за грудиною, який поширюється на всю грудну клітку, в спину, в обидві руки, щелепу, шию. "Неначе плиту поклали", - говорять деякі хворі. Різка слабкість, блідість, рясний піт супроводжують приступ.


Пам'ятайте: при перших ознаках інфаркту потрібно відразу викликати швидку допомогу

Пам'ятайте: при перших ознаках інфаркту потрібно відразу викликати швидку допомогу



Іноді інфаркт маскується під інші недуги.

З чого починається діагностика інфаркту?

З телефонного дзвінка 03. Привід для виклику швидкої - тривалий напад болі, що давить за грудиною, який не знімається нітропрепаратами. Паралельно виникають слабкість, потовиділення, страх і навіть втрата свідомості. На такий виклик обов'язково виїжджає кардіологічна бригада, оснащена апаратом для реєстрації ЕКГ та реанімаційним набором.

Якщо на ЕКГ видно характерний розчерк, можна стовідсотково говорити про інфаркт. Але інші зміни на ЕКГ можуть відповідати як інфаркту, так і глибокої ішемії міокарда, але без пошкодження серцевого м'яза (наприклад, при нестабільній стенокардії). У цьому випадку для точної діагностики потрібні додаткові обстеження, в тому числі, тести на тропонін I або Т і КФК-МВ. Перевищення рівня цих двох показників - точний показник для діагностики інфаркту в перші 48 годин його розвитку.

Пошкодження міокарда показують УЗД серця і коронарографія. До речі, коронарографія ще й лікувальна процедура. Якщо людині пощастило потрапити в клініку в перші години після інфаркту, бляшку можна зруйнувати й поставити на її місце стент. Це дозволяє врятувати міокард і уникнути появи рубця на серці.

Підступний гастралгічний варіант.

Біль у животі, здуття - у наявності картина "гострого живота" плюс слабкість, падіння артеріального тиску, тахікардія. Тільки своєчасно зроблена електрокардіограма здатна внести ясність у ситуацію.

Астматичний варіант протікає без сильного болю в серці. Хворий починає задихатися, йому дають препарати, що полегшують дихання, але краще від цього не стає - адже причина нападу задухи абсолютно в іншому.

Церебральний варіант може нагадувати інсульт: при ньому виникає сплутаність свідомості, мови.

У хворих на цукровий діабет буває німий інфаркт - абсолютно без болю. Сильна стомлюваність і задишка після фізичних зусиль, які раніше давалися без праці, можуть бути єдиними ознаками серцевої катастрофи.

Стенокардія напруги - ще одна маска інфаркту, під якою він ховається приблизно у кожного 10-го хворого. Біль у них проявляється тільки при ходьбі. Часто такі пацієнти самостійно приходять до поліклініки, і вже на ЕКГ у них реєструють інфаркт.

Проте як би не ховалася недуга, зазвичай розпізнати її легко. Характерні ознаки: сильний біль в області серця, що триває більше півгодини, який не вдається зняти таблетками валідолу і нітрогліцерину, різка слабкість, у деяких випадках - блювота. Іноді при болі в серці ставлять на груди гірчичник. При інфаркті це марно. Якщо гірчичник допоміг, значить, біль викликаний іншою причиною - грудним остеохондрозом.

 

Інфаркту часто передують сильне фізична перевтома, особливо у людей, незвичних до фізичної роботи, душевне потрясіння, стрес.

Серед факторів ризику інфаркту міокарда є такі, на які ми вплинути не можемо. Зате інша група - ті, що повністю залежать від нашого способу життя і можуть бути виключені, варто лише захотіти і докласти зусиль.

725430.jpg

Немодифікуючі фактори ризику

Стать: чоловіча. Чоловіки схильні до цього захворювання більше. Жінок до певного віку захищають статеві гормони.

Вік: старше 65 років. Після 65 років інфаркти зустрічаються частіше, ніж у більш молодому віці.

Модифікуючі фактори ризику

Куріння. Нікотин погіршує стан судин. Чим більше ви курите, тим вищий ризик ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда. Якщо не можете кинути, хоч би знижуйте кількість викурених сигарет.

Підвищений артеріальний тиск. У кожному будинку повинен бути тонометр. Час від часу вимірюйте АТ собі і своїм близьким. А якщо є гіпертонічна хвороба, після 40 років треба робити це регулярно, як і приймати ліки, призначені лікарем. Обов'язково порадьтеся з лікарем, в який час найкраще приймати препарати.

Підвищений рівень холестерину в крові. Знати свій рівень холестерину так само необхідно, як і артеріальний тиск. Якщо цифри перевищують норму, зробіть розгорнутий аналіз - ліпідограму, щоб визначити, скільки відсотків від загального холестерину припадає на ліпопротеїди низької та високої щільності. Це допоможе лікарю підібрати сучасні гіполіпідемічні засоби.

Підвищений рівень глюкози в крові. Він призводить до зміни ендотелію, що вистилає судини, що сприяє утворенню атеросклеротичних бляшок.

Гіподинамія і зайва вага. Про шкоду першої вже говорилося, зайва вага ж зазвичай супроводжує сидячий спосіб життя.

infarkt.jpg

МОЛОДІСТЬ - НЕБЕЗПЕЧНИЙ ВІК?

 Чому для однієї людини перший інфаркт стає останнім, а для іншого - початком довгого списку?

Звичайно, багато що визначається тим, наскільки великий процес, скільки коронарних судин у нього залучено. Трансмуральних, тобто великих інфарктів найчастіше вдається пережити 1-2, мікроінфарктів - набагато більше. Парадоксально, але факт: у молодих людей інфаркт часто перебігає важче, ніж у літніх. Вся справа в тому, що у людей у ​​віці, чиє сердечко давно пустує, поступово налагоджується колатеральний кровообіг: кров знаходить обхідні шляхи, минаючи уражену ділянку судин. У молодих цієї переваги немає.

Найсумніше, що при цьому пацієнтів в самому розквіті років - 30-річних, а то і молодше, стає все більше. Причин багато. По-перше, одвічні спиртне і сигарети (і те, і інше погіршують стан судин). По-друге - гіподинамія.

Ефективні рецепти народної медицини.

1. Залити у 200 мл води 2 ст. ложки сухих квіток глоду, поставити на слабкий вогонь, кип'ятити 10 хв. Приймати 3-4 рази на день до їжі по 1 ст. ложці.

2. Настоянка глоду.
Залийте 10 грам сухих квіток 100 мл горілки, настоюйте в темному місці 3 тижні. Відіжміть, процідіть і приймайте по 20-25 крапель тричі на день до їжі.

3. Залийте двома літрами окропу 7 ст. ложок з верхом суміші ягід шипшини і глоду, укутайте на добу. Процідіть і пийте по одній склянці настою під час їжі тричі на день протягом 14-21 дня. Настій зберігайте в холодильнику.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

0:36
Чому бородавки не можна видаляти без участі лікарів
7:31
Як контролювати тиск без ліків: прості поради для здорового життя
20:26
Найпростіші способи збити температуру без таблеток
18:45
5 заморожених овочів, які допоможуть знизити холестерин
11:18
Терапевт назвала чай , який допомагає від кашлю
10:35
Як полегшити головний біль: корисні поради
9:30
Вчені виявили бактерії, які допоможуть боротися з алергією
18:45
Медики назвали ягоду, яка захищає від раку крові
13:30
Спорт бореться з хворобами Паркінсона та Альцгеймера
12:30
Топ-4 напої при сечокам'яній хворобі
1:20
4 варіанти вимірювання температури тіла
22:30
Втрата нюху може свідчити про важку хворобу
17:30
Квіти лаванди проти 9 хвороб
10:30
Овочі та фрукти, які прямо протистоять хворобам
13:30
Пекуча їжа, яка бореться з діабетом та холестерином
23:30
5 хвороб, які здатні подолати кабачки
13:30
Народні методи допомоги при укусі бджоли
9:30
Вчені обрали продукти, як допоможуть підшлунковій залозі
13:30
Найкращі продукти для зниження сечової кислоти
6:30
Причини виникнення шуму у вухах
22:30
Вірні ознаки хворої печінки
6:30
Три народні методи лікування ревматизму
23:30
Причини виникнення закладеності носа
9:30
Які ліки не варто приймати при застуді
10:30
Помічна речовина при нудоті та печії
0:47
Як вправити грижу диска?
21:30
Одержимість фітнесом та здоровим харчуванням - це хвороба
15:30
Як можна усунути причини хропіння
22:30
Ознаки проблем з вашою печінкою
15:30
Фактори, які можуть викликати головний біль
15:30
Знайдено причину розвитку бічного аміотрофічного склерозу
13:30
Продукт, якого боїться біль у м'язах
12:30
Натуральний засіб проти нудоти
10:30
Рослина, яка зніме запалення в шлунку
12:30
Щоденні дії, котрі збережуть вам здоров'я
10:30
Коли потрібна кінезіотерапія
12:30
Вчені довели, що самонавіювання здатне лікувати хвороби
7:30
Фруктовий сік, котрий ефективно лікує кашель
8:30
Продукти, котрі здатні лікувати хвороби
15:30
Найчастіші причини, через які виникає мігрень
Здоров'я в соцмережах: