Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиДальфаз

«Санофі Вінтроп Індастріа», Франція


Дальфаз

Код: G04CA01

Урологічні


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: аlfuzosine;

основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі тришарові таблетки пролонгованого вивільнення: один білий шар між двома жовтими;

склад: 1 таблетка містить 10 мг альфузозину гідро хлориду;

допоміжні речовини: гіпромелоза, олія рицинова гідрогенізована, етилцелюлоза-20, заліза оксид жовтий (Е 172), кремнію оксид колоїдний гідратований, магнію стеарат, етанол 96%, вода очищена, манітол, полівідон, целюлоза мікрокристалічна.

Форма випуску. Таблетки пролонгованого вивільнення.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовують для лікування доброякісної гіпертрофії передміхурової залози. Антагоніст альфа-адренорецепторів.

Код АТС G04СА 01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Альфузозин є активним похідним хіназоліну. Фармакологічні випробування in vitro показали вибірковість дії альфузозину на альфа1-адренорецептори, розташовані в передміхуровій залозі, на дні сечового міхура та в передміхуровій частині сечовипускального каналу.

Клінічні прояви доброякісної гіпертрофії передміхурової залози (ДГПЗ) пов'язані з інфравезикальною непрохідністю, механізм якої включає як анатомічні (статичні), так і функціональні (динамічні) фактори. Функціональний компонент закупорки відбувається через напруження гладкої мускулатури передміхурової залози, що передається альфа1-адренорецепторами. Активація альфа1-адренорецепторів стимулює скорочення гладкої мускулатури, підвищуючи тим самим тонус простати, оболонки простати, передміхурової частини сечовипускального каналу і дна сечового міхура, що веде до закупорки відтоку із сечового міхура та, можливо, вторинної нестабільності сечового міхура.

Альфа-блокада послабляє інфравезикальну непрохідність шляхом прямої дії на гладку мускулатуру передміхурової залози.

Альфузозин знижує тиск у сечовипускальному каналі і таким чином зменшує опір відтоку сечі в ході сечовипускання. Альфузозин пригнічує гіпертонічну реакцію уретри раніше, ніж судинної мускулатури.

Альфузозин поліпшує параметри виділення, знижуючи тонус уретри та опірність відтоку із сечового міхура, полегшує випорожнення міхура.

Фармакокінетика. Середнє значення відносної біодоступності становить 104,4% у порівнянні з формою негайного вивільнення (2,5 мг двічі на добу) у здорових добровольців середнього віку, а максимальна концентрація в плазмі досягається через 9 годин після прийому препарату в порівнянні з 1,0 годиною для форми негайного вивільнення.

Видимий на півперіод виведення становить 9,1 години.

У порівнянні зі здоровими добровольцями середнього віку у хворих похилого віку фармакокінетичні параметри (Смакс і ППК) не збільшуються.

У порівнянні з особами з непошкодженою функцією нирок середні значення Смакс і ППК у хворих з нирковою недостатністю помірно збільшені, без зміни видимого на півперіоду виведення. Вважається, що ця зміна фармакокінетичного профілю препарату не має клінічного значення. Тому вона не вимагає коректування дози.

Зв’язування альфузозину гідро хлориду з білками плазми становить близько 90%. Альфузозин зазнає значного метаболізму в печінці, тільки 11% вихідної сполуки виявляється в незміненому вигляді в сечі. Більшість метаболітів (які не мають активності) виводиться з калом (75–-91%).

Фармакокінетичний профіль альфузозину не змінюється при хронічній серцевій недостатності.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

Спосіб застосування та дози. Рекомендована доза становить 1 таблетку (10 мг) щодня, після їди. Таблетки повинні прийматися цілими.

Побічна дія. Найбільш частими побічними реакціями є шлунково-кишкові розлади (нудота, біль у шлунку, пронос), млявість, запаморочення, погане загальне самопочуття, головний біль.

Рідше спостерігаються постуральна гіпотензія, тахікардія, пальпітація, біль у грудній клітці, синкопе, астенія, сонливість, набряки, припливи, сухість у роті, висип, свербіж.

Протипоказання. Застосування Дальфазу СР протипоказано при підвищеній чутливості до даного препарату, при ортостатичній гіпотензії, недостатності функції печінки, хронічній нирковій недостатності (кліренс креатині ну < 30 мл/хв), кишковій непрохідності (через вміст у складі препарату рицинової олії). Протипоказана комбінація Дальфазу СР з іншими альфа1-блокаторами.

Передозування. При передозуванні препарату спостерігається артеріальна гіпотензія. При передозуванні необхідно госпіталізувати хворого, провести лікування артеріальної гіпотензії. Хворий повинен перебувати у лежачому положенні.

Препарат важко діалізується через високий ступінь зв’язування з білками.

Особливості застосування. У деяких осіб (особливо у хворих, які застосовують гіпотензивне лікування) протягом декількох годин після прийому препарату може розвинутися постуральна гіпотензія із симптомами (запаморочення, втома, потовиділення) або без них. У таких випадках хворий повинен лежати до повного зникнення симптомів. Ці явища, як правило, тимчасові, зустрічаються на початку лікування та звичайно не впливають на продовження лікування. Хворого потрібно попередити про можливість таких явищ.

Особливі застережні заходи необхідні при застосуванні препарату для лікування у хворих з відомою підвищеною чутливістю до альфа1-адреноблокаторів.

Хворим з коронарною недостатністю не призначати один Дальфаз СР. Необхідно продовжити специфічне лікування коронарної недостатності. Якщо стенокардія поновлюється або погіршується, лікування Дальфазом СР потрібно припинити.

Вплив на здатність керувати транспортом. Побічні явища, такі як запаморочення та астенія, звичайно зустрічаються на початку лікування. Це потрібно брати до уваги при керуванні транспортом і виконанні робіт, що вимагають підвищеної уваги.

Несумісності. Не відомі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Потрібно дотримуватися особливої обережності при одночасному застосуванні Дальфазу СР і гіпотензивних препаратів, загальних анестетик ів. Застосування загальних анестетик ів хворими, які приймають Дальфаз СР, може призвести до нестабільності артеріального тиску.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при кімнатній температурі (до 25°С). Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 1 або 3 блістери в картонній коробці.

Виробник. “Санофі Вінтроп Індастріа” / “Sanofi Winthrop Industrie”.

Адреса.

Головний офіс: 82, avenue Raspail, 94255 Gentilly, France.

Місце виробництва: 30-36 avenue Gustave Eiffel, 37000 Tours, France.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus