Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиМірамістин

ЗАТ 'Фармацевтична фірма 'Дарниця', м.Київ, Україна


Інструкція


Загальна характеристика:

хімічна назва: бензилдиметил[3-(мірістоіламіно) пропіл]амонію хлорид моногідрат;

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору;

склад: 1 г мазі містить міра містину 5 мг;

допоміжні речовини: динатрію едетат, проксанол 268, пропіленгліколь, макрогол 400 або поліетіленгліколь 400, вода очищена.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезинфікуючі засоби. Код АТС D08A J10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Мазь Міра містин-Дарниця містить у своєму складі катіонний антисептик міра містин, завдяки чому виявляє антимікробну дію на грам позитивну і грам негативну, аеробну і анаеробну, спороутворюючу і аспорогенну мікрофлору у вигляді монокультур та мікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полі резистентністю до антибіотиків. Препарат більш ефективний щодо грам позитивних бактерій (стафілококи, стрептококи та ін.). Виявляє протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillium, дріжджові (Rhodotorula rubra, Torulopsis gabrata і т. ін.) та дріжджеподібні (Candida albicans, Candida tropicalis, Candida krusei і т. ін.) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini, Trichophyton violaceum, Epidermophyton, Kaufman-Wolf, Epidermophyton floccosum, Microsporum gypseum, Microsporum canis і т. ін.), а також на інші патогенні гриби, наприклад, Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur) у вигляді монокультур та мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до хіміотерапевтичних препаратів.

Препарат знижує стійкість бактерій і грибів до антибіотиків. Завдяки широкому спектру антимікробної дії, міра містин ефективно запобігає інфікуванню ран та опіків, активізуючи процеси регенерації. Препарат має виражену гіперосмолярну активність, внаслідок чого купірує ранові і пери фокальні запалення, поглинає гнійний ексудат і вибірково зневоднює некротизовані тканини, сприяючи формуванню сухого струпа. При цьому мазь не ушкоджує грануляції і життєздатні клітини шкіри, не пригнічує крайову епітелізацію.

Фармакокінетика. Завдяки фізико-хімічним властивостям мазевої основи, Міра містин-Дарниця діє не тільки на поверхневу ранову мікрофлору, але і на збудників, розміщених у тканинах, що оточують рану, тому не виключено, що незначна частина міра містину може потрапити в системний кровотік.

Показання для застосування.

У хірургії – у 1-й фазі ранового процесу для лікування інфікованих ран різних локалізацій та генезу (рани після хірургічної обробки гнійних осередків, пролежні, трофічні виразки, після операційні рани, що нагноїлися, фістули); у 2-й фазі ранового процесу – для профілактики ре інфікування гранулюючих ран.

У комбустіології – для лікування поверхневих і глибоких опіків II-IIIA ступеня і відморожень, для підготовки опікових ран до аутодермопластики.

У дерматології – для лікування стрепто- і стафілодермій, кандидомікозів шкіри і слизових оболонок, мікозів стопи і великих складок шкіри, у тому числі дисгідротичних форм і форм, ускладнених піодермією, дерматомікозів гладкої шкіри, оніхомікозу і кератомікозів, у тому числі висівкоподібного лишаю.

Для профілактики ускладнень ранової інфекції – при необширних виробничих та побутових травмах.

Спосіб застосування та дози. Мазь Міра містин-Дарниця застосовують місцево. Після стандартної обробки ран і опіків у дорослих препарат наносять безпосередньо на уражену поверхню, після чого накладають стерильну марлеву пов'язку або наносять мазь на перев'язочний матеріал, а потім на рану. Тампонами, просоченими препаратом, обережно заповнюють порожнини гнійних ран після їх хірургічної обробки. Марлеві турунди з маззю вводять у фістульні ходи.

При лікуванні гнійних ран і опіків у 1-й фазі ранового процесу препарат застосовують 1 раз на добу, у 2-й фазі – 1 раз на 1-3 доби залежно від стану рани. Доза залежить від площі ранової поверхні і ступеня гнійної ексудації. Тривалість лікування обумовлена динамікою очищення і загоювання ран. При глибокій локалізації інфекції у м'яких тканинах можливо застосування препарату сумісно з антибіотиками системної дії, при цьому тривалість лікування буде визначатись терміном курсу прийому антибіотика.

При лікуванні дерматологічних захворювань у дорослих препарат наносять тонким шаром на уражені ділянки шкіри декілька разів на добу або просочують марлеву пов'язку з наступною її аплікацією на осередок ураження 1-2 рази на добу до отримання негативних результатів мікро біологічного контролю. При поширених дерматомікозах, зокрема, рубромікозі, мазь можна застосовувати протягом 5-6 тижнів у комплексній терапії з гризеофульвіном або протигрибковими препаратами системної дії. При грибкових інфекціях нігтів перед початком лікування пластини нігтів відшаровують.

Побічна дія. В окремих випадках при лікуванні опіків та трофічних виразок препарат може викликати відчуття легкого печіння, яке проходить самостійно і не потребує застосування аналгетиків та припинення застосування мазі.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Передозування препарату до цього часу не спостерігалося. Однак при застосуванні препарату на великій рановій поверхні у великій кількості не виключається поява міра містину у системному кровотоці, дія якого буде виявлятися, як дія катіонного детергенту і може продовжувати час кровотеч.

Лікування. Зменшення дози або припинення застосування препарату, призначают пероральні препарати кальцію, вікасол.

Особливості застосування. Ефективність мазі Міра містину-Дарниця підвищується, якщо вона наноситься на ранову поверхню попередньо промиту асептичним розчином. Наявність гнійно-некротичних мас у рані вимагає додаткової витрати мазі.

Не існує достатнього досвіду використання мазі для лікування дітей, вагітних та жінок, що годують груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При комбінованому лікуванні рани, коли місцеве застосування мазі Міра містин-Дарниця сполучається із системним введенням антибіотиків, доза на курс останніх може бути зменшена.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому та недоступному для дітей місці, при температурі від 8 °С до 15 °С.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 1000 г у банках; по 15 г і 30 г у тубах, по 1 тубі у пачці.

Виробник. ЗАТ Фармацевтична фірма Дарниця.

Адреса. 02093, Україна, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus