Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препарати







Парацетамол

РУП „Борисовський завод медичних препаратiв”, Білорусь


Парацетамол

Код: N02BE01

Анальгетики


Інструкція


Загальна характеристика:

мiжнародна та хiмiчна назва: Paracetamol; ацетамінофен; пара-ацетамінофенол;

основнi фiзико-хiмiчнi властивості: таблетки білого або білого з кремовим відтінком кольору, з плоскою поверхнею;

склад: 1 таблетка мiстить парацетамолу - 0,2 г;

допомiжнi речовини: крохмаль картопляний, патока крохмальна, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Ненаркотичний аналгетик. АТС N02B E01.

Фармакологiчнi властивостi. Парацетамол має жарознижувальну та аналгетичну дію. Механізм дії пов’язаний з пригніченням синтезу простагландинів, переважним впливом на центр терморегуляції в гіпоталамусі.

Фармакокiнетика. Парацетамол швидко всмоктується у верхніх відділах кишечнику; максимальна концентрація у сироватці крові досягаєтся через 60 - 90 хвилин після прийому внутрішньо. Метаболізується у печінці, виводиться в основному з сечею.

Показання для застосування. Больовий синдром слабкої і середньої інтенсивності різного генезу: головний біль, мігрень, зубний біль, невралгія, міалгія, артрит, альгодисменорея; гарячковий стан (при гострих респіраторних захворюваннях, грипі).

Спосiб застосування та дози. Дітям від 2 до 6 років призначають по 1/2 таблетки кожні 4 - 6 годин, але не більше 2 таблеток на добу.

Дітям віком 6 - 12 років - по 1 таблетці кожні 4 - 6 годин.

Дорослим - по 1 - 2 таблетки кожні 4 – 6 годин, але не більше 8 таблеток на добу.

Побiчна дiя. Можливі алергічні реакції: висипи на шкірі, кропив’янка, бронхоспазм, нудота. При тривалому застосуванні у великих дозах можлива гепатотоксична та нефротоксична дія препарату, а також метгемоглобін оутворення.

Протипоказання. Підвищена чутливість до парацетамолу. Діти до 2 років. Тяжкі порушення функції печінки і нирок. Захворювання крові. Дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Період вагітності і годування груддю.

Передозування. Прийом внутрішньо більше 6 г парацетамолу може призвести до тяжкого ушкодження печінки і навіть печінкової коми. (Максимальна добова доза для дорослих – 4 г).

Симптоми інтоксикації: нудота, блювання, підвищене потовиділення, сонливість, біль в епігастральній ділянці.

При ознаках інтоксикації необхідно терміново звернутися до лікаря.

Особливостi застосування. Не застосовувати одночасно з іншими препаратами, що містять парацетамол. Не застосовувати препарат без призначення лікаря дітям до 6 років - більше 3 днів, дорослим - більше 5 днів!

З обережністю застосовувати хворим похилого віку.

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами. Широко застосовується в різних комбінаціях з саліциловою кислотою, похідними піразолону, кодеїном, кофеїном, що посилює аналгетичний ефект парацетамолу.

При одночасному застосуванні барбітуратів, проти судомних засобів, рифампіцину та алкоголю значно підвищується ризик гепатотоксичної дії.

Умови та термiн зберiгання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.

Умови вiдпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 6 та 10 таблеток у контурній чарунковій або без чарунковій упаковці.

Назва та адрес виробника.

РУП „Борисовський завод медичних препаратiв”, Білорусь.

Республіка Білорусь, 222120, Мінська обл, м. Борисов, вул. Чапаєва, 64/27.

1 - 2 год після прийому їди (прийом відразу після їди призводить до затримки розвитку дії). Разова доза для дорослих та дітей старше 12 років - по 2 - 4 таблетки (400 - 800 мг). Кратність призначення – до 4 разів на добу. Максимальна добова доза – 4 г. Тривалість курсу лікування – 5 - 7 днів.

Разові дози для дітей: від 2 до 6 років – по 0,5 таблетки, від 6 до 12 років – по 1 таблетці. Кратність призначення – 4 рази на добу, інтервал між прийомами – не менше 4 год. Максимальна тривалість лікування – 3 дні.

Дітям до 2 років призначають препарат в іншій лікарській формі.

При передозуванні спостерігаються: блідість шкірних покривів, анорексія, нудота, блювання; енцефалопатія, серцеві аритмії, панкреатит, кома. Ураження печінки можливі при прийомі 10 г і більше у дорослих та 4 г і більше у дітей.

У цьому разі слід негайно звернутися до лікаря!

Побічні ефекти. Можливі алергічні реакції: висипи на шкірі, кропив’янка, бронхоспазм, нудота. При тривалому застосуванні у великих дозах можлива гепатотоксична та нефротоксична дія препарату, а також метгемоглобін оутворення.

У разі виникнення будь-яких незвичних реакцій обов’язково порадьтеся з лікарем щодо подальшого застосування препарату!

Термін придатності. Термін придатності препарату становить 3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці!

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від дії світла місці.

Упаковка. По 6 або 10 таблеток у контурній чарунковій або без чарунковій упаковці.

Правила відпуску. Без рецепта.

Назва та адреса виробника лікарського засобу.

РУП „Борисовський завод медичних препаратiв”, Білорусь.

Республіка Білорусь, 222120, Мінська обл, м. Борисов, вул. Чапаєва, 64/27.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus